V dňoch 20. a 21.marca 2017 navštívi Slovensko podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič v rámci tohtoročnej tzv. Energy Union tour.

V pondelok (20.marca) sa p. Šefčovič zúčastní historicky prvého stretnutia skupiny na vysokej úrovni na Slovensku ku prepojeným a autonómnym vozidlám. Fototermín určený pre médiá bude o 10.00 hod., o 12.00 hod. v priestoroch Slovak Business Agency na ulici Karadžičova 2 v Bratislave sa následne uskutoční tlačový brífing podpredsedu EK Šefčoviča a podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho. Účasť médií je potrebné potvrdiť do pondelka 20. marca 2017, 9.00 hod. na e-mail: tlacove@vicepremier.gov.sk.  

V priebehu dňa sa podpredseda EK zároveň stretne s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a ministrom životného prostredia Lászlóm Solymosom, s ktorými bude diskutovať o implementácii rámca pre klímu a energetiku do roku 2030, vypracovaní integrovaných národných plánov v týchto oblastiach, či o balíku Čistá energia pre všetkých Európanov.