V stredu 9. mája v Bratislave oslávime symbolické európske narodeniny Deň Európy. Počas celodenného programu si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Na Hlavnom námestí je pripravený program, ktorý vyvrcholí koncertom skupiny Bratislava Hot Serenaders a už tradičným Európskym prekvapením.

Pre Slovákov, ako pre všetkých Európanov, je 9. máj spoločný sviatok. Pripomína nám, hneď po dni víťazstva v druhej svetovej vojne, čo sa stalo v roku 1950, keď pán Schuman prišiel s Deklaráciou, ktorá navrhla raz a navždy ukončiť odvekú rivalitu vedúcu k toľkým vojnám a vytvoriť nový model Európy, ktorý zažívame aj dnes v Európskej únii. Model založený na mieri, na spolupráci a na dobrom živote. Myslím, že to bol začiatok Európskej únie, tak ako ju dnes poznáme a ktorej sme aj my členmi a myslím, že stojí za to,  tých mnoho desaťročí mieru v Európe, aj napriek všetkým turbulenciám, napriek všetkým problémom, osláviť.

Rád by som vás pozval na oslavu 9.mája – Dňa Európy, aj na Hlavné námestie v Bratislave, kde bude veľmi zaujímavý a sviatočný program pre všetkých.” uviedol v tejto súvislosti vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Ladislav Miko.