Dňa 09.05.2018 popoludní spustil na bratislavskom Hlavnom námestí celoeurópsku komunikačnú kampaň #EUandME podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Súčasťou kampane je päť krátkych filmov, ktoré režírovali prominentní európski filmári. Sú to  konkrétne príbehy o tom, aké práva a výhody prináša EÚ do každodenného života najmä mladých ľudí. Filmy profesionálnych režisérov a neskôr aj päť filmov od mladých režisérov sa budú premietať na rôznych podujatiach. Na celom Slovensku napríklad v rámci Minifestivalu európskeho filmu 7×7. Cieľom kampane je vytvoriť priestor na diskusiu o vplyve EÚ na každodenný život mladých ľudí vo veku od 17 do 35 rokov.

Medzi výhody života v EÚ patrí napríklad aj podpora začínajúcim podnikateľom, presne tak, ako to zobrazuje film Yorgosa Zoisa s názvom Party Animal, alebo možnosť objednať si tovar cez internet z ľubovoľného štátu EÚ, čo je zase témou filmu Tomasza Koneckiho s názvom Samotár. Film Dalibora Matanića s názvom Debut sa zameriava na základné ľudské práva, na ktoré má právo každá osoba žijúca v EÚ. #EUandME potrvá 18 mesiacov a vo všetkých  28 členských štátoch Európskej únie začína práve tento mesiac.