Od 23. augusta do 29. septembra spája projekt životy 8 mladých ľudí.  Počas 5-týždňového dobrodružstva spoznajú cestou karavanom vyše 30 regiónov Európy vrátane toho nášho! Dva tímy po  4 ľuďoch, cestujú po dvoch rôznych trasách.

Team Calma – to sú Panos (Cyprus), Olga (Poľsko), Wijnand (Holandsko) a Selina (Nemecko) – pomaly smeruje na východné Slovensko. Strávia tu 3 dni, od 14. do 16. septembra, kde okrem iného navštívia mesto Poprad či obec Spišský Hrhov. 14. 09. 2019 pricestujú mladí ľudia do Popradu. Tu sa stretnú so známym slovenským cestovateľom a blogerom Milanom Bez Mapy. S ním sa dozvedia viac o regionálnej kultúre, gastronómii a objavia zaujímavé miesta Popradu. 16. 09. 2019 sa presunú do Spišského Hrhova, aby sa dozvedeli viac o úspešnom projekte rómskej integrácie a o miestnych komunitách. Stretnú sa so starostom Vladimírom Ledeckým a navštívia rómsku komunitu v domácnostiach a na základnej škole.

Projekt Road Trip podporuje celoeurópsky dialóg a je aktivitou Európskej komisie, konkrétne jej Oddelenia pre regionálnu a urbanistickú politiku EÚ.