76 % Európanov (81 % Slovákov) si myslí, že jednotná mena je dobrá pre EÚ. Vyplýva to z najnovších výsledkov Eurobarometra. Ide o najvyššiu podporu od zavedenia euromincí a bankoviek v roku 2002. Podobne si 65 % občanov eurozóny (u Slovákov je číslo ešte vyššie – 68 %, 17 % je proti) myslí, že euro je pre ich krajinu prospešné. Spoločnú menu podporuje väčšina občanov vo všetkých 19 členských štátoch eurozóny.

Euro je ešte stále mladá mena, ktorá oslávila v tomto roku svoje 20. narodeniny. Európania však jasne vnímajú veľmi praktické výhody. Euro je symbolom jednoty a globálnej sily Európy. Ako svoju menu ho dnes používa už 340 miliónov Európanov v 19 členských štátoch. Približne 60 krajín na euro nejakým spôsobom naviazalo svoje meny.

Zo zisťovania názorov respondentov na koordináciu hospodárskej politiky vrátane rozpočtových politík vyplýva, že 69 % Európanov (48 % Slovákov) si myslí, že je potrebná väčšia koordinácia v eurozóne, 31 % opýtaných Slovákov (12 % Európanov) sa k tejto otázke nevedelo vyjadriť. Až 74 % opýtaných Slovákov súhlasí so zrušením nepraktických 1 a 2-centových euromincí tak, že sa konečné ceny nákupov v obchodoch a supermarketoch povinne zaokrúhlia na najbližších päť centov (EÚ priemer 65 %). Vďaka spoločnej mene euro sa 28 % Slovákov viac stotožňuje s identitou Európana. Podľa 70 % Slovákov (80 % EÚ) euro uľahčilo podnikanie v ostatných krajinách EÚ, podľa 78 % slovenských respondentov (EÚ 80 %) euro uľahčilo porovnávanie cien a nakupovanie v ostatných štátoch EÚ, podľa 46 % (EÚ 52 %) sa cestovanie vďaka euru stalo menej finančne náročným a jednoduchším.