Začiatok posledného septembrového víkendu sa ponesie v duchu vedeckých objavov. V piatok 25. septembra 2015 sa uskutoční po celej Európe 10. ročník populárneho festivalu vedy a výskumu Európska noc výskumníkov.

„Každý rok koncom septembra žije Európa vedou. Vďaka Európskej noci výskumníkov sa milióny ľudí dozvedia ako nám vedecké objavy uľahčujú každodenný život. Noc výskumníkov je vynikajúca príležitosť motivovať mladých ľudí k tomu, aby si vybrali vedu ako svoje budúce povolanie. Veľmi ma teší, že aj na Slovensku si Noc výskumníkov získala popularitu a počet návštevníkov každoročne stúpa vo všetkých mestách.” uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Slovensko sa do projektu zapája po 9. krát, v piatich slovenských mestách je pripravený bohatý program pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. V bratislavskej Starej tržnici nebude chýbať ani informačný stánok Zastúpenia EK na Slovensku. Vstup na všetky podujatia je voľný.

Viac informácií nájdete v prílohe, rovnako aj nahrávku citátu pána Chreneka, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.