Pozývame vás na mediálny brífing sa uskutoční pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimírom Šuchom, a ambasádormi Európskeho klimatického paktu. Európsky klimatický pakt, iniciatíva Európskej komisie a súčasť Európskej zelenej dohody, už viac ako rok spája ľudí naprieč Európou v snahe dosiahnuť zelenšiu, bezpečnejšiu a udržateľnejšiu planétu. Jedinečná zostava ambasádorov klimatického paktu na Slovensku dokazuje, že nezáleží na tom, odkiaľ pochádzate a čomu sa venujete – dôležitá je spoločná vízia a aktívna snaha o lepšiu budúcnosť.
Kedy: 8. júna 2022 (streda) o 10:00 hod. Kde: Európske informačné centrum, Palisády 29, Bratislava
Mediálneho brífingu sa zúčastnia Vladimír Šucha – vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku A ambasádori Európskeho klimatického paktu: Zuzana Denková – riaditeľka Slovenského Banského Múzea Simona Hlaváčová – Circular Hub / Re-use centrum Baterkáreň Trnava Rastislav Amrich – Inštitút klimatickej neutrality Daniela Hrončová – ZŠ Narnia Bratislava Marta Fandlová – facilitátorka podujatia, Klíma ťa potrebuje
Hlavné témy Aká je hlavná myšlienka Európskeho klimatického paktu a čo je jeho cieľom? Inšpiratívne príbehy ambasádorov Klimatického paktu Ktoré environmentálne témy sú pre Slovensko z pohľadu ambasádorov najkľúčovejšie?