V dňoch 28. a 29. apríla 2022 navštívi Slovensko európsky komisár pre spravodlivosť Didier Reynders. Počas svojej návštevy sa eurokomisár stretne ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivanom Korčokom. Ďalej sa stretne s členmi Výboru NR SR pre európske záležitosti, predsedom Najvyššieho súdu SR a predsedom Súdnej rady SR. Vo štvrtok popoludní bude eurokomisár diskutovať so študentmi Právnickej fakulty UK a stretne sa aj s mimovládnymi organizáciami.
*Priestor pre médiá:* Tlačová konferencia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a eurokomisára pre justíciu Didiera Reyndersa*.* · o 13:15 hod, vo štvrtok 28. 4. 2022 · v priestoroch Palugyayovho paláca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (Hlboká cesta 2)
*Registrácia bude prebiehať na hlavnej recepcii MZVEZ SR (**Hlboká cesta 2, Bratislava**) od 12.30 hod.* Upozorňujeme, že parkovanie v areáli z kapacitných dôvodov nie je možné. Na tlačovej konferencii bude zabezpečené konzekutívne tlmočenie.