Môj hlas pre Európu

Vyhlásenie súťaže „Môj hlas pre Európu”

Deň vyhlásenia: 01.02.2024

Centrum Europe Direct Poprad dáva do pozornosti najmä mladým ľudom a stredoškolským študentom aktuálne vyhlásenú súťaž: „Môj hlas pre Európu“.

Viete, že každý hlas sa vo voľbách EE2024 počíta? Práve Váš hlas môže ovplyvniť budúcnosť Európy!

Sieť centier Europe Direct na Slovensku, Zastúpenia Európskej komisie a Kancelárie Európskeho parlamentu v Českej a v Slovenskej republike vyhlásili preto jedinečnú súťaž, ktorá nás všetkých spája v spoločnom cieli – v aktívnej účasti mladých ľudí a všetkých euroobčanov vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú na Slovensku konať 8. júna 2024.

Ako sa môžem do súťaže zapojiť?

  • Vytvorte 60 – 90 sekundové video, kde prezentujete dôvody, prečo je dôležité hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu.
  • Buďte kreatívni a originálni! Vaše video môže obsahovať fakty, výzvy a výhody účasti v demokratickom procese.
  • Sledujte Europe Direct centrum vo Vašom regióne.
  • Pridajte #VolbyEuCzSk #eurovolby2024 #využisvojhlas #TogetherEu
  • Označte @europa.sk @europskyparlament na Slovensku a @europedirectpoprad
  • Zdieľajte na Instagrame alebo na Facebooku.

O aké ceny hráte?

Pre výhercov z každej krajiny sú pripravené praktické ceny: čítačky Kindle pre každého člena tímu umiestneného na 1. mieste a zaujímavé vecné ceny pre tímy na 2., 3. a 4. mieste.

O víťazoch na 1. – 3. mieste rozhodne podľa štatútu súťaže odborná porota. Súťažiacim umiestneným na 4. mieste bude udelená cena diváka podľa počtu lajkov, preto aj vaši fanúšikovia môžu prispieť k vašej výhre.

Trvanie súťaže: 1.2.2024 – 30.4.2024

Tešíme sa na vaše kreatívne videá! Zapojte sa do demokratického procesu volieb EE2024 a spolurozhodujte o budúcnosti Európy!